HOVEDSIDE      -      DANSEKURS      -      DANSELISTER      -      ARRANGEMENTSKALENDER      -      LINKER      -      BILDER
OM OSS      -      KONTAKT OSS      -      ORGANISASJON      -      INSTRUKTØRER      -      GJESTEBOK

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



 


- Heart Line Dance, Ransäter 18 - 20. august 2006 -

Tone, Trude og Hilde Ma dro til Ransäter allerede Torsdagen, for å ordne i stand til 40-års jubilanten Åsmund. Vi ble jo tidlig enig om at vi måtte gjøre stas på en slik staslig kar. Vi kom frem ganske så sent og nøt stillheten på hyttefeltet. Fredag morgen sto vi grytidlig opp og startet med å liste oss rundt (i hensyn til de som ikke var der) for å plukke til oss bord.

Tone skulle male banneren med ”Åsmund 40 år”, hun var litt bekymret for klærne sine, men etter overbevisning fra undertegnede om at hun kunne male i undertøyet… ”det er jo bare oss her”…. Satte hun i gang og ups der kom det en bil med 4 menn….

Banneren ble hengt opp med hjelp av køyesengstige , Trudes fabelaktige klatreferdigheter, Hildes kastearm og Tones perfeksjonisme. Bordene ble pyntet, flaggene ble satt opp, pilsen trukket opp og
da var det bare og vente… og vente…

Så kom jubilanten med stor bil og henger. Hengeren var fylt med alt man trenger til en vellykket helg partytelt, krakker, bord, griller osv… Så kom den ene etter den andre. Motorsykler og biler trillet inn, og det ble i kjent Skedsmo stil mange koser og klemmer.

Fredagen opprant med fint vær, kaffe ++ og kaker. Bente leste opp dikt til Åsmund (se lenger ned).

Trude hadde vært tidlig ute med å forhøre seg med Anne Marie om Åsmunds str og mål. Så Åsmund fikk fullt antrekk fra innerst til ytterst + snaps og snapsglass.

Anne Marie hadde lagd en skikkelig flott colage til Åsmund om hans liv.
Det ble dansing og moro til tidlig lørdagsmorgen, før den harde kjerne ble bedt om å slå av musikken, og dermed måtte innse at ett par timers søvn kanskje var lurt.

Vi våknet til ett ganske kreativt bord lørdags morgen, det er utrolig hva som finner veien ut på ett festbord i løpet av natta.

Åsmund ble vekket med bløtkake og champagne av Pernilla og co J  J
Lørdag var det mange bra workshops, noen var raskt på med danseskoene sine, mens andre ikke ”fant” skoene sine så tidlig på morgenen
J.  Linus hadde laget dans for anledningen den var kjempebra (Crazy).

Crazy var også dukketeateret (sokketeateret) som ble holdt i vinduet i hytte nr. 16, regi Tove og Trude.

Marknaden på Ransäter må man bare ha med seg, der har de alt man ikke viste at man trengte.  Mulighet for en liten utepils i enden av marknaden er det også.

Noen sov og andre badet, men alle gjorde sitt ytterste for å være klar til festen  på lørdags kvelden. Det var en feststemt gjeng som vandret av gårde til festmiddag. Åsmund ble også selvfølgelig som seg hør og bør når man blir 40, hedret av HLD under middagen.

Noen valgte å gå og danse i logene denne kvelden mens andre hadde det morsomt ved hyttene, eller rundt om kring med cowboyhatt og perlekjede J
Lørdags natta ble tilbrakt under partyteltet  med grilling i øsende regnvær, det er ikke ofte man får stekt og kokt kjøtt i samme bit. Målet var vel at bordet ikke burde være mindre kreativt denne natten, det var jo tross alt i natt det var bursdagen til Åsmund. Bordet var vel så kreativt søndag morgen så der holdt vi mål.

Det nye på Ransäter i år var papparaziene, noen var blant fremmede, og selv dine venner leverte inn bilder av deg i håp om at deres bilde skulle vinne. Uten samvittighet over at noen fikk se bilder av seg selv på en vegg søndag morgen. Noe som ikke føles bra når man har festet dagen før.

De av oss som var så ”heldige” å få bildet av seg selv på trykk tok det med ett smil J.

Vi ryddet opp og startet ferden hjemover.
Det ble nok en gang en fantastisk helg med en herlig gjeng.
Snufs snufs, ett helt år til neste gang vi skal oppleve Ransäter stemningen, som er blitt ganske så spesiell for mange av oss.

Takk for turen ;0)

Klemmer til alle fra Trude og Hilde Ma.

   
bilde 1:Hyttene i Ransäter , bilde 2: Her ordnes og fikes det, bilde  3: På tur med partytelt
    
bilde 1:Flott Banner , bilde 2 og 3: Alle er klare for feiring
   

 bilde 1:Tone og Trude , bilde 2: Karin , bilde 3: Trude og Bente

   

bilde 1:Burstabarnet , bilde 2: blide jenter , bilde 3: Og kake må til 

        

bilde 1:Bente holder tale , bilde 2: Hurra for deg som fyller, bilde 3, 4: Åsmund i gaven  

   

bilde 1 og 2: dansing på plassen, bilde 3: Pernilla og co med gratulasjoner

   

   bilde 1:Karin og Mona , bilde 2: Gjengen klar for middag, bilde 3: Anne-Marie og Åsmund  

   

bilde 1: Bente, bilde 2: Kirsti og Ole Ragnar , bilde 3: Åsmund blir feriert på lørdagen